PARIS – travel diary 3.díl

Dobré ráno! Dnes mám pro vás poslední článek z Paříže. Chtěla bych vám ukázat pár míst, která ještě stojí za návštěvu, pokud se do Paříže chystáte.

La Défense

La Défense je moderní čtvrť Paříže nacházející se na předměstí severozápadně od centra. Tato čtvrť je charakteristická moderními stavbami, mrakodrapy a nákupními centry. Tady jsem ochutnala vynikající croissant v pařížské pekárně Paul, která má své řetězce po celém světě.

Place de la Sorbonne

Za zmíňku také stojí část pařížské univerzity – Place de la Sorbonne. Okolí této budovy je nádherné. Stromy, fontánky, lavičky <3

Jardin du Luxembourg

Lucemburské zahrady jsou pro mě oázou klidu. Zeleň, voda, stín a krásně střižené trávníky s rozkvetlými rostlinami. Musím se přiznat – líbilo se mi tu mnohem více než v zahradách Versailles.

Katedrála Notre-Dame

Další úchvatnou stavbou je katedrála Notre-Dame, která byla bohužel z obrovské části zničená při velkém požáru v roce 2019. I tak bylo ale možné vidět její nádherný vstup alespoň z mostu přes řeku, nebo při plavbě po Seině.

Louvre Museum

Louvre asi každý z nás zná díky známému obrazu Mony Lisy od Leonarda da Vinciho. Kvůli rekonstrukci je obraz dočasně přesunut do jiných míst Louvru. Tam se dostat byla hračka, ale najít východ – to bylo těžší. Komplex je obrovský. My měli asi 2 nebo 3 hodiny a prošli jsme cca 1/3 celého Louvre. Pokud vás zajímá umění a historie, tak se tam určitě zajděte podívat. Doporučuji si na to vyhradit minimálně celé dopoledne/odpoledne.

Moulin Rouge

Moulin Rouge (v překladu Červený mlýn) je francouzský kabaret ve čtvrti Pigalle. Byl zalořen roku 1889. Po jeho existenci zde vystupovalo mnoho známých umělců. O tomto kabaretu bylo natočeno několik celovečerních filmů. Kabaret je spojen s tancem kankán, jenž byl vymalován jedním z častých zákazníků (malíř Henri de Toulouse-Lautrec).

Montmartre a Sacré-Cœur

Montmartre (Hora mučedníků) je historická čtvrť, která se rozkládá na stejnojmenném kopci. Nachází se na severu Paříže a je nejvyšším přírodním bodem v Paříži. Montmartre je jedno z nejzvýznamnějších turistických míst a kolébka malířů.

Významnou památkou na vrcholu je bazilika Sacré-Coeur. Přes více než 100 let se zde koná nepřerušená eucharistická adorace – proto je významným poutním místem. Po katedrále Notre-Dame je druhou nejnavštěvovanější památkou v Paříži.

Tour Montparnasse

Poslední místo, které bych vám chtěla doporučit je Tour Montparnasse. Je odtud 360° výhled na Paříž a denně sem chodí spousta lidí pozorovat západ slunce nad Paříží. Hraje hudba a můžete si k tomu dát jeden, dva nebo klidně i tři drinky. Po tomhle západu slunce jsem se do Paříže zamilovala ještě víc.

Chtěla bych vám poděkovat za každé přečtení, komentář a sdílení. V téhle situaci, co se tu děje, je pro nás tvůrce vaše podpora důležitá. Takže děkuju <3 Mějte se krásně. K.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>