Odešla jsem z medicíny?! Co bude dál?

V únoru 2018 jsem učinila životní rozhodnutí jako většina maturantů, odeslala jsem své přihlášky a čekala, co se bude dít dál. V době ústních maturit jsem věděla, že jsem se dostala na všechny školy, na které jsem se hlásila a teď už bylo jen na mně, kam se vydám. Nechtěla jsem zahodit svou šanci, a proto jsem se rozhodla, že půjdu na 1. lékařskou fakultu a pokusím své štěstí.

V červnu jsem se zúčastnila zápisu na univerzitu a pak bylo jen na mně, jak s tím naložím. Na konci prázdnin jsme se dozvěděli, do jaké studijní skupiny budeme patřit. Byla jsem přiřazena do kruhu 1015 společně s mou kamarádkou Luckou, se kterou jsme se potkaly na akci Jednička na zkoušku. Před začátkem školy jsem odjela na seznamovací kurz do Dobronic. Potkala jsem tam Kat, Olí a spolužáky z mojí studijní skupiny.

Všechno bylo fajn. Začala škola a já se ocitla uprostřed něčeho velkého, čemu jsem se musela přizpůsobit a naučit se v tom chodit – jak se lidově říká. Bydlela jsem na koleji Kajetánka, která se nachází v Praze 6 Břevnov. Měla jsem super spolubydlící a okolí bylo krásné.

První přednášky z anatomie, histologie, biofyziky….

Prosinec a přede mnou byla první zkouška s velkým Z. Mezi studenty často označovaná jako „popitevák“. Je to ústní zkouška v rámci předmětu Anatomická pitva, která probíhá dvou-semestrálně. Nakonec jsem zkoušku zvládla a mohla jsem si konečně oddychnout. Vlastně nemohla, byly tu další testy, které jsem musela splnit. Čert to vem, testy z anči skoro každý týden sice vyčerpávali, ale alespoň člověk nevyšel ze cviku 😀

Byly i špatné chvilky, kdy jsem to chtěla hodit za hlavu a odejít. Bylo toho na mě moc. Držela jsem se dlouho, ale pak to na mě dolehlo a řekla jsem si a DOST!

No a pak už jsem u příspěvku z 28. ledna, kdy jsem do světa vypustila své rozhodnutí.

A co bude dál?

Přes měsíc jsem hledala práci. Zjistila jsem, že mi je maturita opravdu k ničemu, když mám nulovou praxi. Nakonec jsem našla práci jako pomocná kuchařka, kterou jsem přijala a od 5. března jsem nastoupila do práce.

Do konce května si budu podávat přihlášku na jinou školu. Rozhodla jsem se vydat směrem farmaceutického průmyslu. Chci nastoupit na obor farmaceutický asistent. Obor je na tři roky a jeho vystudováním se stanu diplomovaným specialistou. Pokud to bude možné, ráda bych se dále rozvíjela a vzdělávala v oboru.

Pokud stojíte před rozhodnutím a bojíte se, jak to ovlivní vás a vaše okolí, tak nemějte strach. Pokud jste rozhodnutí vy a jste vyrovnaní se svým rozhodnutím, tak to přijme i vaše okolí.

Jinak…věřte svým snům.

Mějte se krásně! K.

4 comments / Add your comment below

  1. Ahoj Claire,

    Jsem rád, že si se rozhodla podle sebe – tak jak si to cítila a vnímala. Přeci jenom nejdůležitější je, aby byl člověk sám se sebou spokojený a šťastný 😊🖤. Přeji mnoho úspěchů na dalších životních cestách! J.

  2. Ahoj,
    moc díky za tenhle příspěvek. Já teď odcházím z práv a je to trošku náročné na psychiku, vyrovnat se s tím, že na mě část blízkých kouká nechápavě. Ale život jde dál a když budu dělat něco, co mě bude bavit, tak je to přece v pořádku, ne?

    1. Jsem ráda, že Ti článek pomohl 🙂 Časem se s tím smíří i okolí, hlavní je, že jsi spokojená ty! Psychika na prvním místě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *