PARIS – travel diary 1. díl

Přináším vám další článek z léta 2019 – tentokrát bych vám ráda ukázala místa, která jsem navštívila, když jsem byla ve Francii na poznávacím zájezdu.

První den v Paříži jsme navštívili Vítězný oblouk, Eiffelovu věž, muzeum parfémů, Invalidovnu a muzeum voskových figurín.

Arc de Triomphe

Ráno jsme vyrazili na Vítězný oblouk. Měli jsme štěstí, nebyla tam ani noha – jen my a Pařížané, kteří spěchali do práce. Vítězný oblouk byl postaven na počest výhry Napoleona Bonaparte v bitvě u Slavkova. Byl postaven v letech 1806-1836. Tyčí se uprostřed náměstí Place Charles-de-Gaulle na západním konci slavného bulváru Avenue des Champs-Élysées.

Eiffel Tower

Eiffelova věž byla další zastávkou. Stihli jsme se ke vchodu dostat ještě před otevírací dobou, a tak jsme měli možnost dostat se na vrchol věže mezi prvními. Výhled byl k nezaplacení <3 My jsme jeli výtahem až do 3. patra a při cestě zpět jsme si prošli i spodní patra.

Hôtel National des Invalides

Invalidovna je obrovský komplex budov, který zahrnuje Muzeum Armády, vojenskou nemocnici a domov pro válečné veterány. Dnes je Invalidovna místem, kde jsou pohřbeni někteří z významných válečných hrdinů Francie. Muzeum je vážně velké, bohužel jsme stihli projít jen pár místností – hlavním cílem byly právě hrobky významných válečníků. Pokud se ale někdo zajímá o armádu, je tohle muzeum právě pro něj.

Musée du Parfum de Fragonard

Muzeum parfémů nebo také Muzeum parfémů Fragonard je soukromé muzeum v Paříži. Mohli jsme zde vidět postup výroby parfémů a její vývoj. Jsou zde vystaveny staré flakony, obaly, toaletní soupravy nebo také destilační přístroje k extrahování parfémů. Ani já jsem nepodlehla a odvezla jsem si z Paříže jeden parfém <3

Musée Grévin

Poslední zastávkou dne bylo muzeum voskových figurín – Musée Grévin. Jako v každém muzeu tohoto typu, tak i tady bylo několik sekcí s významnými osobnostmi. V tomto muzeu byli francouzští i světoví umělci, herci, hudebníci, sportovci a další historicky významné osoby.

Doufám, že se vám dnešní článek líbil a těším se na vaše reakce. Mějte se krásně a příště vám napíšu o malebných zámečcích Francie. K.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>