SANTORINI – travel diary 2. díl

Zdravím vás v roce 2020! Chtěla bych vám do tohoto roku popřát jen to nejlepší a poděkovat vám za podporu v roce 2019. Rozhodla jsem se, že si chci ještě tyto vzpomínky někam uložit a zároveň se s vámi o ně podělit. Do Santorini jsem se zamilovala a určitě se tam chci někdy vrátit.

Sunset in Oia

Západ slunce na Santorini vyhledává snad každý fotograf i nefotograf. Západy v Oie jsou jedinečné a zatím, dle mých zážitků, je nic nepřekonalo. Lidé se sjíždí ze všech koutů světa, aby se mohli kochat touhle nádherou. Uličky se zaplní turisty, restaurace s výhledem praskají ve švech a všichni čekají jen na TEN JEDEN západ slunce. #nofilterneeded

Beaches in Akrotiri

Santorini je také proslulé třemi druhy pláží – červenou, bílou a černou. Černá je přístupná prakticky po celém pobřeží ostrova. Všechny 3 pláže můžete ale navštívit v Akrotiti, kam se dá dostat autobusem z Thiry – lístek stojí pár euro a autobus jezdí často. Jediným problémem je to, že jsou autobusy přeplněné, proto je dobré vyrazit hned brzy ráno. Na červenou pláž se dostanete pešky z přístavu, kam vás doveze autobus. Na bílou pláž se dá dostat pouze z vody, proto jezdí v pravidelných intervalech loďka, která vás tam za poplatek přepraví. Myslela jsem, že se na opuštěné pláži budeme nudit, ale opak byl pravdou. Bílou, odlehnou, pláž jsme si užili nejvíce, protože v době našeho příjezdu tam skoro nikdo nebyl.

Nea Kameni

Nea Kameni je malý neobydlený ostrov sopečného původu. Během posledních 300 let došlo k velkým erupcím. Poslední malá erupce se stala v roce 1950 a během ní došlo k vytlačováních lávových kupolí. Místní CK organizují výlet na sopku denně. Turisté šplhají po štěrkové cestě (jestli sem vyrazíte, neberte si sandálky, ha) až dosáhnou vrcholu 130 metrů a mohou se kochat kráterem a nádherným výhledem na celé Santorini i kalderu. Když jsme stoupali nahoru bylo mi velké horko – pražilo na mě slunce a zespoda sálalo teplo z nitra sopky. Na některých místech jsme mohli dokonce cítit síru. Jelikož se jedná o národní park, při výstupu z přístavu se platí vstupné.

Thirasia

Thirasia je ostrov v ostrovní skupině Santorini. Jeho nejvyšším bodem je Profitis Illias s nadmořskou výškou 295 metrů. Je známý pro převoz oslíky na vrchol ostrova. V přístavu se nachází spousta restaurací a nahoře se můžete osvěžit a občerstvit v restauraci s nádherným výhledem.

Dinner in Caldera

Jedním s posledních zážitků byla večerní platba Kalderou s večeří na lodi. Večeře byla formou bufetu a každý si mohl vybrat to, na co měl právě chuť. Plavba končila západem slunce z lodi. Další z nádherných zážitků na Santorini. Vítr ve vlasech, jídlo a západ slunce – co víc si přát 🙂

Dovolená na Santorini byla tím nejhezčím zážitkem <3 poznala jsem novou kulturu, objevila nová místa a poznala skvělé lidi.

Mějte se krásně! Dejte mi vědět do komentářů, jestli jste někdy na Santorini byli nebo se tam v blízké době chystáte 🙂 K.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>