TRAVEL TIPS | Boheminium Mariánské Lázně

Dnes vám přináším další Travel Tip, tentokrát na muzeum miniatur v Mariánských Lázních.

Bylo 28. srpna a počasí zprvu nevypadalo nadějně. I přes to jsme se rozhodli, že vyrazíme na výlet do Mariánských Lázní, kde se nachází muzeum miniatur Boheminium. Jak z názvu vyplývá, jedná se o památky na území České republiky. Park v současné době obsahuje zhruba 70 miniatur nejvýznamnějších památek České Republiky.

Návštěvníci mohou park navštívit park po celý rok každý den v týdnu od 10:00 do 18:00. Vstupenky si můžete zakoupit na místě nebo přes internetovou stránku. Cena na místě je cca o 15 Kč dražší než na internetu. Dospělí tedy platí 150 Kč (135 Kč) a studenti 100 Kč (90 Kč). Nabízejí zde i vstupné pro rodiny a skupiny nad 20 osob. 

Park najdete na adrese:  Park Boheminium Mariánské Lázně, Krakonoš 665, Mariánské Lázně 353 01

Výlet je vhodný i pro maminky s dětmi, celým parkem vedou chodníky a není problém se dostat do bezprostřední blízkosti jednotlivým miniaturám. Park se stále rozšiřuje a miniatury památek pomalu, ale jistě přibývají. Tímto článkem bych vám chtěla tento výlet doporučit. Pokud budete mít cestu do Mariánských Lázní, tak se tam určitě zastavte. Nebudete litovat.

Doufám, že jsem někomu poradila, kam se zajet podívat. V okolí je spousta dalších skvělých míst k navštívení. Výlet do tohoto parku vám také může poskytnout tipy, kam zajet v republice a že tu toho není málo. Česko má spoustu krásných míst, která stojí za objevení.

Mějte se krásně!

K.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>