TRAVEL BUCKET LIST

Přemýšlela jsem dlouho nad tím, která místa bych chtěla navštívit, a proto jsem se rozhodla, že si vytvořím bucket list. Myslím si, že se ty sny budou lépe plnit, když je budu mít někde sepsané a pohromadě. Píšete si někdy své bucket listy do budoucnosti, nebo jste lidmi okamžiku a užíváte si to až to doopravdy přijde?

EVROPA

I když jsem Evropanka, tak je tu stále spousta států, kde jsem zatím nebyla. Vždy bylo mým snem koukat se na západ slunce u fjordů. Pokud je tu mezi vámi nějaký milovník Norska, tak určitě doporučuji sledovat blogerku TerezainOslo. Je to čerstvá maminka, která žije s Norem a pravidelně jezdí do srubu v Norsku. Více o jejím životě se můžete dočíst v knize Šlehačková oblaka.

TOP 10 EVROPA – Řím, Paříž, Oslo, Helsinky, Stockholm, Kodaň, Londýn, Dublin, Barcelona, Athény

AMERIKA

Amerika. Kapitola sama o sobě. Snad každý by se tam chtěl alespoň jednou za život podívat. Nikdy jsem neuvažovala o jednotlivých státech, spíše jako o celku. V první řadě by to byla určitě příroda Kanady, která je dechberoucí, co se týče rozmanitosti. Ať už to jsou vodopády, přírodní rezervace nebo jezera na hranicích s USA. A co se týče Spojených států amerických, tak tam najdeme taky nádhernou přírodu, ale sem bych spíš jela za vírem velkoměst, kterých je tu hned několik. Kdybych měla možnost, tak neváhám a letím prvním letadlem.

TOP AMERIKA – Niagara Falls, Joffre Lakes Provincial Park, Auyuittuq National Park, CN Tower in Toronto, Grand Canyon, Sequoia & Kings Canyon, LA (Hollywood Walk of Fame, Hollywood sign, Griffith Observatory atd.), NYC (Brooklyn Bridge, Empire State Building, Top of The Rock, National September 11 Memorial & Museum, Central Park, dům Carrie Bradshaw, Times Square atd.), Las Vegas,  Washington D.C., Aljaška, Hawaii, Bahamy a mnoho dalších míst

ASIE

Asie. Jeden ze světadílů, který je zajímavý ať už přírodou, tak rozhodně i svou kulturou. Delší dobu sleduji Kačí z MyCookingDiary.cz, která procestovala půlku Asie. Pokud bych se rozhodla pro Asii, tak bych tam vyrazila rozhodně na delší dobu, stejně tak i do výše zmiňované Ameriky, protože tyto kontinenty mají opravdu hodně míst, která mohou nabídnout k navštívení. Nejvíce bych chtěla dát asi šanci sushi, protože tady u nás jsem mu zkrátka nepřišla na chuť a nevím, zda to bylo typem sushi, nebo to prostě nebude můj šálek kávy.

TOP ASIE – Japonsko, Čína, Indie, Thajsko, Malajsie, Maledivy, Bali

AUSTRÁLIE a NOVÝ ZÉLAND

Austrálie. Nový Zéland. Klokani. Medvídek koala. Sydney Opera House. Uluru. Jezero Hillier. Pláže. Oceán plný surfařů. Aboridžinci a Maorové. Spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Aussie a Kiwi jsou přezdívky pro obyvatele AUS a NZ.

Doufám, že se vám tento článek líbil. Vím, že jsem poslední dobou neaktivní, pokusím se to vynahradit, hned jak to bude možné. Mějte se krásně! K.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>