TRAVEL DIARY | Huji edition from South Moravia

Přeji krásné pondělí! Dnešní článek je ještě z léta 2018….

Už jsou to 3 týdny, co jsem se vrátila z první dovolené tohoto léta. Dnes vám ukážu fotky z Jižní Moravy, kde jsem byla týden u kamarádky Anežky.

Na cestu jsem vyrazila už v 6 h ráno a do cíle jsem dorazila krátce po půl třetí odpoledne. Cesta trvala celkem asi 8,5 hodiny i s přestupem v Praze. Poprvé jsem měla možnost otestovat nový kufr od BHPL. Nakonec jsem ráda, že jsem si pořídila tento typ kufru, který má 4 kolečka (možnost otočení o 360°). Osvobodilo mě to od neustálého tahání kufru za sebou (byl fakt těžkej :D). Bez kávy už nedám ani ránu, moje kroky nejprve směřovaly do Costa Coffee, kde jsem si dala oblíbené ledové latté. Pak už jsem si prošla pár obchodů a vyrazila jsem na hlavní nádraží, kde jsem čekala asi hodinu a půl než mi jel Slovácký expres do Starého Města u Uherského Hradiště. Do cíle jsem se dorazila po půl třetí asi s 10 minutovým zpožděním.

Pátek a sobotu jsem strávila u prarodičů v Buchlovicích. S babičkou jsme si v pátek navečer udělaly krásnou procházku po okolí i s fenkou Bety. V sobotu jsem pak začala balit, abych se mohla přesunout do Starých Hutí, kde bydlí Annie♥

V sobotu večer jsem se už byla u Annie a plánovaly jsme, co budeme celý týden dělat. Na přivítanou byla grilovačka a šampaňské.

V neděli ráno jsme vyrazili s celou rodinou na Slovensko do Stiavniku, kde má Annie rodinu. Městečko se nachází kousek od Čadci. Nesmělo samozřejmě chybět víno ani dobré jídlo.

Další den jsme se vydali do Uherského Hradiště. Zašly jsme s Annie do malé útulné kavárny. Kavárna nabízela domácí dortíky a výbornou ledovou kávu, která nás příjemně osvěžila. Pokud budete mít někdy cestu do UH, tak určitě do Kafe uprostřed zajděte.

Vydaly jsme se i do Brna. Udělaly jsme si holčičí den a celé dopoledne jsme nakupovaly ve Vaňkovce. Po obědě jsme se ještě prošly po městě a pak už jsme jely zpátky domů.

Předposlední večer jsme jely do kina na novou Mamma Mia.

Poslední den jsme vyrazily na kola po okolí. Jely jsme až na Samotu a pak jsme se snažily najít nějakou zříceninu, ale trochu jsme zabloudily 😀 Daly jsme si výbornou zmrzlinu a vyrazily zpátky domů.

Večer mě přijela vyzvednout babička s dědou. U nich jsem přespala a druhý den ráno jsem vyrazila zpátky do Prahy, kde jsem zašla na kafe s kamarádem, koupila knihy na medicínu (o tom později….) a jela jsem zpátky do Jirkova.

Doufám, že se vám článek líbil. Na delší dobu jsem se vzdálila, ale chci zase začít blogovat. Dost se toho změnilo a také mě toho spoustu v tomhle roce čeká. Kontent bude!

Mějte se krásně! K.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>