SANTORINI – travel diary 1. díl

Krásné úterý všem!

Bohužel léto skončilo a je tu podzim. Tohle léto bylo snad jedno z nejlepších za posledních pár let. Navštívila jsem Řecko, Francii a Itálii. Dnes bych vám ráda ukázala ty nekrásnější střípky z dovolené na Santorini. Zrovna u toho poslouchám skladbu od skladatele Milo Edale. The Piano Inside a naprosto to evokuje tu atmosféru tam – klid, nádhera, relax a žádné starosti.

Článek bude spíše galerie míst, která jsem navštívila a vryla se mi do <3 Co bych ale ráda podotkla než vám ukážu dané fotografie. Celý pobyt nám byla k dispozici skvělá delegátka – Nikola. Jezdí sem pravidelně již několikátý rok vždy v době, kdy je v Řecku „sezóna“. Předala nám spoustu zajímavých a užitečných informací o ostrově a životě na něm. Vytkla i problémy, se kterými Santorini jako ostrov bojuje.

Tak jdeme na to!

Antická Thera

Antická Thera se nachází na vrcholku, který se tyčí nad městem Kamari. Cesta nahoru trvá cca 1-1,5 hodiny pěšky nebo si můžete na ostrově půjčit auto, skútr či čtyřkolku a vyjet nahoru během pár minut. Výhled ze shora je neskutečný. Jen pozor na klobouky a čepice – fouká tam.

Mesa Gonia

Mesa Gonia nebo-li vesnička duchů je malá vesnice, která byla poškozena při zemětřesení, které bylo způsobeno výbuchem sopky, která je pod zemských povrchem (přesněji řečeno – nachází se uprostřed souostroví Santorini pod mořským povrchem). Vesnička byla vybydlená, ale dnes se do ní pomalu vrací život a jsou zde pozůstatky několika skalních domečků a budov, které tu dříve stály. Dominantou vesničky je kostelík.

Pyrgos

Městečko odkud je nádherný výhled na celý ostrov. Pyrgos byl jedním z měst, které sehrálo roli v národním odboji, avšak je to také město, které bylo jako první zničeno Turky. V městečku je klidná atmosféra a hlavně málo turistů, což se třeba o Oie říct nedá.

Santo Winery

Toužíte po úchvatném výhledu? Tak Santo Winery je tím pravým místem. Jde o soukromou firmu, která je největším producentem vína na Santorini. Dováží své víno do celého světa. Jediným problémem je to, že je nutná rezervace a ne celý objekt je volně přístupný. Ale pro ten výhled si můžete jít i na přilehlé parkoviště. Je to místo, kde se konají svatby, oslavy a různé firemní akce.

Vzhledem k hromadě materiálu jsem se rozhodla, že deníček rozdělím na dva díly 🙂 Tímto bych se s vámi chtěla rozloučit a popřát vám krásný zbytek dne. My máme dneska zrovna anatomii a to tříhodinový blok 🙁 snad to půjde jako po másle.

Napište mi do komentářů, které z těchto míst uchvátilo vás 🙂

Mějte se krásně! K.

2 thoughts on “SANTORINI – travel diary 1. díl

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>